ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
17.05.2019

В Центральному районі 95-й день народження відзначає заслужений художник України - Олександр Данилович Покосенко

16 травня відзначив 95-й день народження член Національної спілки художників України, заслужений художник України – миколаївець Олександр Данилович Покосенко. У цей світлий та радісний день привітати іменинника завітали заступник голови адміністрації Центрального району Лілія Чайка та голова ради ветеранів Центрального району Микола Фесюн.

Гості поздоровили Олександра Даниловича з цією визначною подією та побажали йому міцного здоров’я, радості, бадьорості духу, добробуту та мирного неба. Від імені голови адміністрації Центрального району Олександра Берези іменинник отримав квіти та подарунки.

Біографічна довідка

Покосенко Олександр Данилович народився 16 травня 1924 року в місті Миколаєві, в сім’ї корабелів. Навчався в школі №1, фабрично-заводському училищі, після закінчення якого був направлений в судномонтажний цех заводу «Марті» (зараз Чорноморський суднобудівний завод). Закінчив Одеське державне художнє училище ім. М. Грекова (1959), Московський поліграфічний інститут (1969).

Ще з дитинства захоплювався малюванням, у дев’ятирічному віці вперше взяв участь у художній виставці (1937), виставив малюнок «Дуель», присвячений Пушкіну.

Нелегка була його доля під час Другої світової війни. Був полоненим концтабору в Кенігсбергу (1942 – 1944), зумів втекти (1944), потрапив до штрафбату, де був поранений. Після війни служив у Прибалтиці, в музвзводі (грає майже на всіх музичних інструментах), а після демобілізації, маючи здібності художника, влаштувався до кінофікації, де малював афіші.

Учасник установчих зборів Миколаївського обласного товариства художників (1951), на першій груповій виставці виставив дві написані олією роботи – «На балу» і портрет. У шістдесяті роки займається промисловим дизайном. Творча група, в якій працював художник, створила судовий автономний кондиціонер «Нептун», за який був удостоєний срібної медалі "Виставки досягнень народного господарства СРСР".

1972 роки художник захоплюється історичною темою, з під його пензля виходить серія живописних і графічних робіт, присвячених Миколаєву. Як патріот свого міста, художник дуже багато зробив для нього. Це портрети людей, які тут живуть і працюють, це живописні роботи, навіяні морською і кораблебудівною романтикою. Серія «Старий Миколаїв» нараховує більше 150 картин. На полотнах оживають вулиці міста корабелів різних епох – 40-х, 60-х років XX і навіть XIX століть. Власний метод художньої реконструкції дає художнику можливість відтворити на полотні у первісному вигляді яхт – клуб, будинок Аркасів, католицький собор і хоральну синагогу, не повторюючи архівних зображень, за якими він працює. Цікаво бродити по «Старому Миколаєву» разом з художником, який може розповісти про кожний дім, вулицю цілу історію.

Тематика творів художника різноманітна – це і тематичні полотна, і натюрморт, і графічні листи. Олександр Данилович – учасник обласних, всеукраїнських і міжнародних виставок. Його роботи прикрашають мерію міста, їх можна побачити в багатьох музеях Миколаєва, в Міністерстві культури України, виставкових фондах Спілки художників України, у зібраннях вітчизняних і зарубіжних колекціонерів України, Росії, Латвії, Німеччини, Ізраїлю, США, Канади.

Нагороджений орденами Великої Вітчизняної війни «За мужність» III ступеня, медалями «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною», «За взяття Кенігсбергу», Почесною грамотою Міністерства культури України (2001) тощо.

Член Національної спілки художників України (1980). Заслужений художник України (2014).