ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
25.12.2018 14:40

А ЧИ ЗНАЛИ ВИ, ЩО: історія великого Адмірала Макарова

Макаров Степан Осипович народився 27 грудня 1848 (8 січня 1849р.) в сім’ї прапорщика в Миколаєві. З юнацьких літ Степан Осиповіч пов'язав свою долю з морем і до кінця життя не змінив йому. За проектом С.О. Макарова і під його керівництвом був побудований перший в світі могутній криголам «Єрмак», на якому він двічі здійснював плавання до Арктики. В результаті двох кругосвітніх подорожей в 1891 і 1894 роках були зроблені наукові відкриття в області океанографії та географії. Його ім’ям названо один з островів Карського моря.

В лютому 1904 року, під час російсько-японської війни, С.О.Макаров, в чині віце-адмірала, був призначений командуючим Тихоокеанською ескадрою, брав активну участь в обороні Порт-Артура. 31 березня 1904 року (13 квітня за новим стилем) він трагічно загинув на флагманському броненосці «Петропавловськ», який підірвався на ворожій міні. 

В пам'ять про нашого знаменитого земляка 1986 року одну з центральних вулиць Миколаєва перейменовано у вулицю Макарова, оскільки на початку вулиці знаходиться будинок, де народився і жив видатний флотоводець – Степан Осипович Макаров. На фасаді будинку, в якому він жив, встановлено меморіальну дошку. 

1949 року Миколаївському кораблебудівному інституту присвоєно ім'я С.О.Макарова, та відкрито музей імені адмірала Макарова, в якому експонуються архівні і літературні матеріали про знаменитого флотоводця. Зараз це Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова. 

На Флотському бульварі за проектом скульпторів А.Коптєва і О.Сопелкіна, архітектора Ю. Стєшина 25 липня 1976 року відкрито пам'ятник С.О.Макарову, де він зображений у повний зріст.