ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
24.12.2018 11:00

Працівники Служби у справах дітей адміністрації Центрального району ознайомили батьків учнів Першої української гімназії ім. М. Аркаса про прийняття законопроекту, який передбачає відповідальність за булінг

На минулому тижні Службою у справах дітей адміністрації Центрального району взято участь у батьківських зборах Першої україніської гімназії ім. М. Аркаса. Однією з тем зустрічі з батьками стала протидія усім формам насильства, зокрема булінгу в учнівському середовищі. Завідувач сектору захисту прав, свобод та законних інтересів дітей Юлія Батовська ознайомила присутніх із прийнятим 18.12.2018 р. Верховною Радою України законопроектом № 8584, який визначає поняття «булінгу» та передбачає адміністративну відповідальність за нього, роз’яснено відповідальність підлітків за нанесення важких тілесних ушкоджень та психологічне насилля згідно чинного законодавства.

Нагадаємо, що Верховна рада України прийняла в другому читанні законопроект №8584, який визначає поняття булінгу і передбачає адміністративну відповідальність за нього.

Служба у справах дітей адміністрації Центрального району інформувала жителів про зміни.

Крім того, батькам було наголошено на необхідності уважнішого ставлення до потреб їх дітей, які досить часто не знаходять підтримки в сім'ї, потерпаючи від насилля в школі, а також на власному прикладі демонструвати дітям толерантне ставлення до оточуючих та конструктивне вирішення будь-яких конфліктів без застосування насильницьких методів впливу.

Вказаним законом визначено, що булінг (цькування) — це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими встановлюється відповідальність за булінг. Так, вчинення булінгу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти (850 грн) до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) (1700 грн) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

ВАЖЛИВО!!!

У разі, якщо ви чи ваша дитина стали жертвами чи свідками булінгу звертайтеся до вчителів та адміністрації школи, поліції або Служби у справах дітей адміністрації Центрального району.

Служба у справах дітей адміністрації Центрального району: каб.127, тел.: 37-56-74 або 37-56-69.