ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
16.11.2018 09:15

За хвилями часу: В Центральному районі миколаївські дослідники презентували книгу «Інженер Микола Дмитрієв» про відомого суднобудівника

У четвер, 15 листопада, в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Гмирьова відбулася презентація спільної книги «Инженер Николай Дмитриев» миколаївських авторів: відомого дослідника та краєзнавця Євгена Горбурова, журналіста газети «Вечірній Миколаїв» Наталії Пономарьової та інженера-кораблебудівника, дослідника історії суднобудування Володимира Левицького.

На презентації книги був присутній голова адміністрації Центрального району Олександр Береза, який відмітив, що Миколаїв багатий не тільки героями минулого часу, але й сьогодення.

- Автори книги зробили величезний вклад в розвиток історії Миколаєва, виконавши колосальну роботу, зібравши факти та раніше невідому інформацію із різних частин світу. Я впевнений, що популяризація поваги до минулого стане рушійною силою в подальшому розвитку нашої області маючі на меті залучити талановиту та обдаровану молодь до написання подібних праць під керівництвом освічених та видатних людей - віддавши частинку себе Миколаївщині, - сказав Олександр Береза.

Книга «Інженер Микола Дмитрієв» - це результат багатолітньої роботи щодо збору інформації, відомостей та матеріалів про життя і діяльність Миколи Івановича Дмитрієва – інженера-технолога, кораблебудівника, відомого організатора суднобудівництва , віце-командора Миколаївського річкового яхт-клубу, директора заводу «Російського суднобудівного акціонерного товариства» і головного керівника «Спільнота Миколаївських заводів і верфей». В книзі виправляються помилки, допущені раніше в короткій біографії Миколи Дмитрієва, а також до уваги читачів та прихильників історії автори подають нові факти із його життя, невідомі дослідникам.

- Іноді гірко усвідомлювати, що ми шукаємо героїв на стороні, при цьому не рахуючись з тими людьми, які власноруч викарбували славу нашого славетного міста Корабелів. Свого часу я збирав матеріал про інженера Дмитрієва для видання «Дмитрієв. Миколаївський ях-клуб», адже він був членом та віце-командором яхт-клубу багато зробивши для його модернізації, розвитку та становлення. Одного дня мені зателефонував Володимир Левицький, йому потрібні були точні дати народження та смерті Миколи Івановича Дмитрієва. У мене вже була зібрана ціла папка документів про видатного інженера, але виявилося, що дата смерті все ж невідома. Саме так і з’явилася ідея написання книги, яка присвячена нашому герою, який залишив за собою яскравий слід в історії Миколаєва, - розповів Євген Григорович Горбуров.

Автори книги розповіли присутнім гостям про те, що відомості та факти для написання вони знаходили в самих несподіваних країнах, від Росії до Франції, спілкувалися із відомими закордонними блогерами, а також із нащадком Олександра Пушкіна. Дякуючи спільним зусиллями авторів Миколаїв отримав величезний подарунок – книгу «Інженер Микола Дмитрієв» про талановитого інженера, який зробив величезний вклад в історію нашого міста!

Кожен бажаючий може ознайомитися із книгою в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Гмирьова.