ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
09.11.2018 13:10

До уваги жителів Центрального району! 5 кроків, які позбавлять Вас від пластикових відходів

Роблячи невеликі зміни у повсякденному житті, ми маємо можливість навчитися правильно позбавлятися від сміття та відходів. Загальний корінь і причина виникнення відходів – це упаковки, які довго зберігаються і багато разів використовуються. Це означає, що переробка відходів займає достатньо багато часу. На сьогоднішній день є декілька речей, якими ми маємо можливість користуватися і керуватися.

1. Упаковкам –НІ!

Уникайте придбання речей в пластикових упаковках, які в подальшому не можуть бути перероблені. Виробництво пластикових упаковок для харчових продуктів складає 26 % виробництва і тільки 5 % піддаються переробці. Здійснюючи покупки уникайте чорних пластикових контейнерів, які не можуть бути перероблені, адже сенсори, якими користуються на виробництві переробки сміття не розпізнають чорний колір.
Уникати пластикові упаковки – це важко. Наприклад, паперова упаковка з невеличким пластиковим віконцем, також не підлягає переробці. Також, навчіться ввічливо відмовляти, коли Вам пропонують щось придбати в пластиковій упаковці. «Пластикова упаковка не повинна перероблятися, її необхідно знищувати», - говорить Еллен МакАртур, яхтсменка та захисник навколишнього середовища.

2. Компостування

В країнах з розвиненою економікою 1/3 всіх відходів складає їжа та так звані «зелені відходи», в той час, коли в бідних країнах цей відсоток мізерний. Їжа, що залишає наші кухні в якості відходів, здійснює процес компостування, що не тільки рятує нашу Землю від перетворення в звалище, а і насичує грунт поживними добривами. Й при розщепленні харчових продуктів виникає так зване «сушіння» й інших залишків вашого сміття, який в подальшому значно скоріше спалюється і таким чином кількість парникових газів зменшується і разом з ним і шкода, яка наноситься нашій Землі. Якщо місто не має сховища для компостування, варто розглянути можливості зберігання харчових продуктів в морозильній камері перед тим, як позбутися їх , або якщо у Вас є можливість зберігайте в окремому приміщенні до отримання черв’ячного кошика.

3. Сортування

Виконуйте сортування правильно. Перед використання промийте контейнери водою, тримайте їх відкритими, окремо від інших предметів побуту. Речі, якими ми користуємося в побуті дуже різноманітні, тому дуже важливо зберігати їх правильно. Наприклад, після відкриття пляшки необхідно зняти кришку, ковпачок і викинути їх у сміття ( тому, що вони вироблені з іншого виду пластика, а більшість пляшок саме з такими кришками і ковпачками). Картонні коробки повинні бути розібрані і спресовані, після чого вони потрапляють на звалище разом з паперовими салфетками. Найважливіше зберігати паперові відходи в сухості, так як вологий папір значно довше перероблюється

4. Повторне використання

Залишайте пляшку з водою і пакети в супермаркеті! Важливо, по можливості придбати вже утриманні кимось речі. Перш, ніж поспішати купувати нову пластикову пляшку з амазонською водою, загляньте в свою шафу або місцевий благодійний магазин, а чи не має там того, що Вам потрібно. Придбання модних речей з ціллю уникнення відходів частіше всього не є виправданим, тому що все, щоб Ви не купували потребує нових ресурсів і витрат і в кінцевому підсумку все одно знищується.

5. Нуль відходів

Якщо Ви амбіційні в цьому питанні, поцікавтесь спільнотою людей «Нуль відходів». Ці люди так облаштували своє життя і побут, що практично не залишають після себе відходів, їх сміття за рік можливо вмістити в одну маленьку коробочку. Хоча деякі можуть вважати безвідходний спосіб життя занадто екстремальним, але завжди можна випробувати декілька методів на собі і подивитися, що з цього вийде. Щоб розпочати експеримент, знайдіть магазин в якому основну масу своїх покупок можна здійснювати і запаковувати у власні контейнери. Також можна купувати овочі і фрукти на фермерському ринку і тим самим уникати пакування. «Життя просто лежить в основі непотрібного життя», - каже Беа Джонсон, експерт по нульовим відходам і автор Zero Waste Home.

Джерело: FINANCIAL TIMES