ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
09.10.2018 10:15

А ЧИ ЗНАЛИ ВИ, ЩО...

Собор Касперівської ікони Божої Матері - храм, присвячений одній з найбільш шанованих чудотворних ікон - Касперівській іконі Божої Матері, яка з 1853 по 1918 роки щорічно урочисто прибувала в Миколаїв хресним ходом і упродовж місяця (з 1 липня по 1 серпня) знаходилася в різних храмах міста. Жителі Миколаєва вірили, що саме ця ікона врятувала місто від нападу ворогів в період Кримської війни 1853-1856 років.

Доля храму в ХХ столітті складалася драматично, в 1922 році Касперівська церква, в числі інших, постраждала в ході кампанії з вилучення церковних цінностей на допомогу голодуючим. У лютому 1930 року з дзвіниці були зняті дзвони і відправлені на переплавку для потреб індустріалізації, що розгорнулася в країні. У жовтні 1934 року, в ході антирелігійної кампанії, храм був закритий. Будівля передана в розпорядження Миколаївської міськради, яка передала його під клуб суднобудівельному заводу ім. 61 комунара.

Після передачі, новими власниками було знесено верхню частину дзвіниці і зруйнувано куполи, що занадто нагадували про культове призначення будівлі. Від повного руйнування будівлю врятувала лише відсутність у заводу засобів на будівництво нового клубу. У такому знівеченому виді храм простояв 58 років.

У 1992 році будівля храму передана общині Української православної церкви Київського Патріархату, в ньому поновилися богослужіння, почалася реконструкція собору. До 2010 року первинний вигляд собору майже повністю відновлений. Храм отримав статус Кафедрального собору Касперівської Божої Матері.