ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
15.05.2018 13:20

До уваги мешканців Центрального району! Адміністрація попереджає!

Адміністрацією Центрального району Миколаївської міської ради кожен рік спільно із представниками головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області згідно розпорядження голови адміністрації Центрального району створюється комісія по боротьбі з карантинними організмами та розробляється графік по проведенню щотижневих сумісних рейдів по виявленню осередків амброзії на територіях житлово-комунальних підприємств, приватного сектора і на територіях, які закріплені і обслуговуються організаціями, приватними підприємцями, шкільними та дошкільними установами.
Зараз період, коли амброзія починає зростати і скоро почнеться період цвітіння, тому вважаємо за необхідне поділитися з нашими жителями дуже важливою і необхідною інформацією.
Для багатьох людей період, коли цвіте амброзія, самий
нестерпний. А все тому, що в період свого цвітіння амброзія виділяє дуже велику кількість пилку, яка подразнює слизову оболонку і ускладнює дихання. Через те, що бур'ян амброзія шкодить здоров'ю, а також важко виводиться - її віднесли до
карантинних об'єктів.
Алергія є спадковим захворюванням. З кожним роком людей, які страждають від цієї рослини, стає все більше. Під час рейдових перевірок жителям нашого міста надається повна інформація про шкоду цієї рослини. Чи не байдужі жителі нашого міста цікавляться, які методи боротьби з цим бур'яном є найефективнішими, ознаки прояву захворювання, яке викликає цей страшний алерген.
З серпня місяця, періоду, коли починається активний викид пилку в повітря, людям, схильним до алергій, необхідно бути дуже обережними. Пилок амброзії повітряна і легка, завдяки чому активно поширюється на великі території, що
досягають іноді десятків кілометрів.
Міське населення страждає від алергії на дану рослину частіше через насичену промисловими і вихлопними газами атмосфери, що з'єднуються з пилком амброзії, в результаті чого утворюються високоалергенні комплекси.
Амброзієва кислота також справляє негативний вплив на організм людини, перебуваючи в пилку, вона здатна викликати інтенсивну алергічну реакцію з нападами задухи.
Щоб розвинулася алергія на амброзію, досить чотирьох зерен пилку.
Цей бур'ян може викликати перехресні реакції з деякими видами рослин: соняшник, полин, мати й мачуха, череда.
Здорова людина під час збирання бур'яну амброзії повинен бути захищений, інакше вже на наступний рік він може виявити у себе ознаки алергії на цю рослину, яка легко переростає в бронхіальну астму, особливо у дітей.
Основні симптоми алергії дуже нагадують алергічну симптоматику на будь-який інший різновид рослин. Варто тільки пилку потрапити на шкірні покриви, слизові оболонки або безпосередньо в організм, швидко починають проявлятися такі реакції:
• Закладення носа, сильний нежить (риніт);
• Почервоніння оболонок очей, що супроводжується свербінням;
• Кон’юнктивіт;
• Сльозотеча;
• Безперервні напади чхання;
• Сухий кашель, першіння і біль в горлі, хрипи;
• Висипання на тілі;
• Напади задухи;
• Підвищується температура тіла.
Це типові прояви гіперчутливості до амброзії, але бувають випадки, коли організм поводиться інакше, наприклад, спостерігаються тільки висипаннями на шкірі, пригнічений і дратівливий настрій. Можуть приєднуватися поганий сон, депресія, головний біль, втрата нюху і смаку, температура, знижена концентрація уваги і інші ознаки.
Часто люди приймають перераховані вище симптоми за ознаки звичайної застуди і починають лікувати її, використовуючи народні засоби і таблетки, які при алергічних реакціях неприпустимі.
З початком періоду цвітіння амброзії, постійними супутниками чутливого людини стануть головний біль, сльозотеча, нежить, кашель і температура.
Амброзія не має природних ворогів і відзначається великою біологічною активністю. З кожним роком вогнища амброзії поширюються на нові території, утворюючи при цьому велику надземну масу, витісняючи і пригнічуючи бур’яни та
культурні рослини.
Для боротьби з амброзією, рослини знищують до початку цвітіння: скошують, виривають (починаючи з ранньої весни) і компостують, не даючи можливості цвісти та плодоносити.
Якщо до цвітіння рослини не ліквідовані, треба перечекати
період цвітіння, поки не утворяться зелені плоди. І саме в цей час скосити або вирубати і обов’язково знищити, щоб не висипалось насіння.
Адміністрація Центрального району попереджає та нагадує мешканців району про те, що потрібно починати боротьбу з алергенними рослинами (амброзією), адже за несвоєчасне видалення амброзії полинолистої з посадових осіб та громадян стягується штраф згідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Шановні жителі нашого міста, не будьте байдужі. Поділіться цією інформацією з родичами, сусідами, знайомими, для того, щоб в майбутньому багатьом вдалося уникнути цього небезпечного захворювання. Адже навколо діти, люди похилого віку, та й будь-якого з молодих може це торкнутися.