ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
10.05.2018 13:30

Служба у справах дітей адміністрації Центрального району стоїть на сторожі відповідального батьківства

Служба у справах дітей адміністрації Центрального району у своїй діяльності постійно розглядає випадки порушення прав дітей через неналежне виконання батьківських обов’язків та зловживання своїми правами.
Повсякденною ситуацією стає намагання батьків перекласти тягар відповідальності за дії дитини на некомпетентність вихователів чи вчителів, не вбачаючи своїх прогалин у вихованні власних дітей.
Відповідно до ст. 150 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
Передача батьками дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї.
Враховуючи зазначене, службою систематично проводиться профілактично-роз'яснювальна робота з батьками, у разі невиконання батьківських обов'язків вони притягуються до адміністративної відповідальності, як передбачено ст. 184 КУпАП.
Протягом 2018 року перед Ювенальною превенцією Центрального відділу ГУНП України у Миколаївській області було ініційовано вже 8 подань про притягнення
батьків до адміністративної відповідальності, яку передбачено ст. 184 КУпАП.
Якщо батьки не змінюють свого ставлення до виконання
батьківських обов’язків, а їх поведінка загрожує життю та здоров'ю дітей, впливає на їх розвиток, відповідно до ст. 170, ст. 164,165 Сімейного кодексу України, службою вживаються заходи щодо відібрання дітей у батьків або
позбавлення їх батьківських прав. Протягом 2018 року ініційовано 5 позбавлень батьківських прав батьків.
Проте, служба у справах дітей є не тільки органом, що карає батьків, але і координує діяльність усіх зацікавлених установ з метою захисту прав та інтересів дітей і допомоги батькам, які втрачають свій виховний потенціал.
Зокрема, служба у справах дітей адміністрації Центрального району тісно співпрацює із Миколаївським міським центром соціальних служб для дітей сім'ї та молоді, спеціалісти якого здійснюють соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, надають безкоштовну психологічну та юридичну допомогу батькам.
Протягом 2018 року службою ініційовано соціальний супровід 23 сімей.
Отже, допомога існує для тих, хто її потребує.
Шановні батьки! Якщо у вас виникають проблеми з дітьми, які ви не можете подолати самостійно, якщо ви потрапили в складну життєву ситуацію та не знаєте, як захистити інтереси ваших дітей, не потрібно шукати винних, треба визнати наявність проблем та звернутися по допомогу спеціалістів для їх вирішення законним шляхом.
За консультаціями радимо звертатися до служби у справах дітей адміністрації Центрального району за телефоном
375674, 375669.