ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
26.04.2018 14:40

В адміністрації Центрального району відбулась нарада
«Чистий четвер»

В четвер 26 квітня перший заступник голови адміністрації Центрального району Олександр Косьянов разом із начальником відділу санітарної інспекції управління комунального господарства та благоустрою Костянтином Біликом та представником з головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Ксенією Дейнеко провів нараду «Чистий четвер» в залі засідань з нагальних питань у сфері житлово - комунального господарства та благоустрою Центрального району.

На нараді були присутні керівники житлово-комунальних підприємств, представники ТОВ «ВалАн», КП «ЕЛУ автодоріг» та голова ОСББ «Чкалова, 78».
Під час наради обговорювали поточні проблеми керівників житлово – комунальних підприємств, заслухали питання щодо вивезення сміття, виявлення місць збирання безпритульних тварин, покіс трави, бур’янистої рослинності та ліквідації карантинних рослин на закріплених територіях, вивезення твердих побутових відходів.

Керівникам житлово – комунальних підприємств було доручено надати адміністрації району графіки покосу трави та графіки чергування у вихідні та святкові дні, виділення транспорту для ліквідації сміттєзвалищ, заявки на відлов безпритульних тварин.

На нараді представником з головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області було роз’яснено та проінформовано керівників житлово – комунальних підприємств та організацій про те, що потрібно починати боротьбу з алергенними рослинами (амброзією) з перших літніх місяців, запобігаючи цвітінню та повторному засіянню. Для цього необхідно своєчасно виявляти осередки карантинних організмів і знищувати їх шляхом виривання, скошування та обробки гербіцидами.
Амброзія полинолиста – це однорічний карантинний бур’ян, заввишки до 250 см, з міцною кореневою системою, яка проникає в грунт до 4 м. Стебло у рослини прямостояче, розгалужене, розмір і форма листків нагадує полин гіркий.
Амброзія не має природних ворогів і відзначається великою біологічною активністю. З кожним роком вогнища амброзії поширюються на нові території, утворюючи при цьому велику надземну масу, витісняючи і пригнічуючи бур’янита культурні рослини.

Сходить амброзія з середини квітня до початку травня. Цвіте з середини липня до кінця жовтня. Розмножується амброзія насінням, яке у великій кількості (до 80-100 тисяч насінин) дозріває у вересні – листопаді. Насіння зберігає схожість у грунті до 40 років.
Для боротьби з амброзією, рослини знищують до початку цвітіння: скошують, виривають (починаючи з ранньої весни) і компостують, не даючи можливості цвісти та плодоносити. Якщо до цвітіння рослини не ліквідовані, треба перечекати період цвітіння, поки не утворяться зелені плоди. І саме в цей час скосити або вирубати і обов’язково знищити, щоб не висипалось насіння.
Шкідливим для людини є квітковий пилок амброзії, що здатен переноситись вітром на відстань до 50 км. У період цвітіння серед населення спостерігається алергічне захворювання амброзійний поліноз, симптомами якого є підвищення температури, сльозотеча, кон’юнктивіт, погіршення зору, запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів.

Нагадуємо, що з метою покращення благоустрою та естетичного стану вулиць, дворів і будинків, забезпечення належного санітарного стану прибудинкових територій потрібно дотримуватись «Правил благоустрою, санітарного утримання території, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві».