ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
02.04.2018 10:00

Практикум для фахівців органів місцевого
самоврядування за напрямом «Адміністративні послуги»

29 березня у Верховній Раді розпочав роботу дводенний практикум із галузевої законотворчості та адвокасі для фахівців органів місцевого самоврядування за напрямом «Адміністративні послуги». Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У практикумі взяли участь представники громад-членів Асоціації міст України, які займаються питаннями адміністративних послуг.

 

З вітальним словом до учасників звернулися Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та Керівник управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Григорій Скопненко. Модератором заходу виступає директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход.
Представники Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України ознайомили учасників заходу з законодавчою процедурою та правилами проектування нормативно-правових актів. Доктор юридичних наук Олег Муза представив нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування. Експерти інформаційно-правового центру «Захист права на інформацію» провели для учасників навчальний блок під назвою «Відкриті дані як інструментарій законодавчих ініціатив».
Далі у програмі практикуму — круглий стіл з питань адміністративних послуг за участі представників Секретаріату Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства юстиції, Київської міської державної адміністрації, Асоціації міст України. У кінці першого дня навчання - екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України.
30 березня, учасники практикуму ознайомляться з роботою Центру надання адміністративних послуг Печерського району Києва.
Так, третій рік поспіль у рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України проводить серію навчальних заходів-практикумів із розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета таких зустрічей – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків із розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники практикуму визначалися на конкурсній основі з числа місцевих посадовців із громад-членів АМУ.
Після проходження навчання заступник голови адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради Мураховська Інга отримала сертифікат.