ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
27.03.2018 15:00

Правова освідченість педагогів – 
запорука захисту законних інтересів дітей

      Зустрічі представників Служби у справах дітей адміністрації Центрального району  з педагогами загальноосвітніх та виховних закладів давно стали традиційними. За своєю компетенцією Служба володіє багаторічним досвідом у роботі з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, та постійно аналізує актуальні проблеми у дитячому середовищі, а ці знання та досвід зажди стають у нагоді вихователям, які кожного дня зтикаються з проблемою законності своїх дій у роботі з вихованцями та їх батьками.
27.03.2018 р. завідувачем сектору захисту прав, свобод та законних інтересів дітей проведено круглий стіл з вихователями ДНЗ № 1, в  ході якого були висвітлені питання дитячого травматизму та проведено аналіз випадків дитячої смертності у 2017 році, наголошено на необхідності посилення уваги батьків до дітей та попередження випадків недбалого ставлення до догляду за ними. Крім того, з метою забезпечення законності дій педагогів у конфліктних ситуаціях з батьками представником служби було попереджено їх про необхідність направлення батьків до Служби для врегулювання зустрічей з дітьми, встановлення місця проживання  та інших питань, що стосуються дітей, не підтримувати позицію жодного з батьків та дотримуватися лише інтересів дітей. У ситуаціях залишення дитини батьками в дитячому садку та відсутності осіб, яким довіряють батьки забрати дитину,  рекомендовано діяти не керуючись  власним розсудом, а лише відповідно до чинного законодавства.
Враховуючи велику кількість сімей вихованців, де батьки є військовослужбовцями чи переселенцями з зони АТО, вихователям рекомендовано направляти батьків до Служби з метою отримання консультацій щодо оформлення рішення про надання дітям статусу, постраждалих внаслідок збройних конфліктів та воєнних дій, у разі виявлення відповідних випадків.