ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   

 

04.01.2018 10:00

Увага!
У Миколаєві зафіксовано спалах гепатиту А

У Миколаєві зафіксовано спалах гепатиту А (хвороба Боткіна). Станом на 3 січня зареєстровано 35 випадків захворювання, переважно у Заводському (30 випадків) та Інгульському (5 випадків) районах. Гепатит А – найпоширеніша форма вірусного гепатиту, яка проявляється помірними симптомами інтоксикації, жовтяницею та доброякісним перебігом.
Джерелом інфекції є хвора людина, механізм передачі вірусу – фекально-оральний. Факторами передачі, як при всіх кишкових інфекціях, є різні харчові продукти, що не піддаються термічній обробці, вода, брудні руки.
На сьогодні найефективніший методом профілактики гепатиту А є вакцинація, яка не є обов’язковою, а віднесена до рекомендованих щеплень. Також важливо для профілактики вірусного гепатиту А, є заходи спрямовані на розрив механізму передачі збудника, вони передбачають, перш за все, використання для пиття та миття посуду лише кип’ячену воду, перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно ретельно помити питною водою. Також необхідно слідкувати за особистою гігієною, тому як найчастіше вірус потрапляє в харчові продукти з рук, забруднених при користуванні телефоном, виділеннями при відвідуванні туалету, поручнями громадського транспорту
Для вжиття першочергових заходів щодо попередження розповсюдження вірусного гепатиту А серед миколаївців, 3 січня у  міськвиконкомі  пройшло термінове засідання комісії з питань ТЕБ та НС міста Миколаєва.
Після епідеміологічного обстеження лікарями встановлено, що єдиний фактор, об’єднуючий хворих - вода з пунктів доочищення та розливу.
За інформацією заступника головного санітарного лікаря області Олександра Ігнатенка вже відібрано зразки питної води в тих точках продажу, про які повідомили хворі. Дослідження буде проведено у вірусологічній лабораторії в Миколаєві і паралельно у референс-лабораторії міста Одеса.
Додатково, у ході комісії було прийнято рішення провести спільну позачергову перевірку всіх пунктів доочищення та розливу, що діють у місті, до якої залучити крім фахівців Держпродспоживслужби, представників адміністрацій районів та поліцію.
За рішенням комісії, Юрій Степанець очолить робочу групу з координації проведення заходів щодо попередження виникнення та розповсюдження вірусного гепатиту А серед населення міста Миколаєва.
Та  рекомендовано  довести інформацію до населення  щодо необхідності вживання лише кип’яченої води та дотримання посилених санітарно-гігієнічних норм.
Комісією вирішено тимчасово заборонити діяльність семи пунктів розливу доочищеної води, про які повідомили хворі (вул. Озерна, 9В, ринок «Лазурний», магазин 111; вул. Шосейна, напроти кафе «Надія»; вул. 2 Поперечна – вул. Водопровідна; вул. Шосейна, ріг Проспекту Центрального, напроти «Картопляна хата»; вул. Київська, 3, вул. Морехідна,14). 
Шановні миколаївці, якщо у Вас або Ваших близьких з'явилися такі симптоми, як зниження апетиту, розбитість, загальне нездужання, болі в області печінки, нудота і блювання, відрижка, підвищення загальної температури тіла до 37-38.5 С, терміново зверніться до лікаря!

Сектор з питань НС та ЦЗН в Центральному районі

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
GISMETEO: Погода по г.Николаев