ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   

 

08.12.2017 11:30

Адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради рекомендує до уваги мешканців та підприємців міста Миколаєва інформацію Держпродспоживслужби

Останнім часом викликає занепокоєння активізація несанкціонованої торгівлі на території міста. Миколаївське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області вважає за необхідне інформувати населення щодо небезпеки, яка може виникнути внаслідок споживання продукції, придбаної на стихійних ринках.
Основними місцями несанкціонованої торгівлі є: вул. Колодязна, Водопровідна, Крилова, Рюміна, 8 Березня, Космонавтів, Театральна, Південна, Електронна, Шкільна, пл. Перемоги  та інші.
В таких місцях здійснюється продаж тваринної та рослинної продукції невідомого походження, без наявності відповідних документів, які б засвідчували її якість та безпечність для споживання людиною.
Відсутність дієвого державного контролю  на стихійних ринках, сприяє реалізації небезпечної та неякісної продукції. Товар доставляється для продажу на автотранспорті, не обладнаному для перевезення харчової продукції. Реалізація проводиться безпосередньо біля доріг, де мається вільний доступ бродячих тварин та синантропної птиці. Місця стихійної торгівлі продукцією тваринного походження є постійним потенційним джерелом виникнення масових харчових отруєнь серед населення, де виникає загроза спалаху та розповсюдження заразних хвороб.
Серед товарів, що  реалізуються,  особливу загрозу може становити м'ясо сільськогосподарських тварин, що не проходило відповідну експертизу, риба браконьєрського лову, харчова продукція кустарного виробництва та продукти  з закінченим терміном придатності. Велика ймовірність придбання в таких місцях м'яса трупів, або тварин, що забиті в стадії агонії. М’ясо трупа тварини може спричинити не просто гостре отруєння, а й захворювання, яке призведе до самих тяжких наслідків.
На стихійних ринках реалізація продукції відбувається з численними порушеннями вимог чинного законодавства, а саме: продаж  проводиться з пристосованих та не обладнаних прилавків, серед бруду; у реалізаторів  відсутній спецодяг та особисті медичні книжки з зазначенням проходження обов’язкового медичного огляду; продукція не маркована по даті виробництва, тому встановити фактичну дату її виготовлення неможливо; реалізуються молочні  та ковбасні вироби, риба солона і копчена домашнього виготовлення та домашня консервація. Домашній сир може містити залишки прального порошку, надлишок соди та інші токсиканти, які підірвуть ваше здоров’я часто непомітно із пролонгованим та відтермінованим ефектом. Всього існує біля сотні способів фальсифікувати виробництво домашніх молочних продуктів і більшість із них шкідливі для вашого здоров’я, а особливо дитячого. 
Пластикові пляшки, що використовуються для реалізації молока та олії, збираються окремими громадянами на смітниках, та продаються реалізаторам. Нікому не відомо, хто перед цим ними користувався. Ця тара не може бути достатньо  якісно промита та оброблена, щоб використовувати її повторно для харчових продуктів. З огляду на темпи розповсюдження такого захворювання як туберкульоз, дотримання умов реалізації молочних продуктів та олії повинно викликати  занепокоєння.
Збудник туберкульозу передається як через людину, так і через тварин. Одна хвора людина може інфікувати за рік 10 – 15 людей. В маслі, наприклад, мікобактерії житимуть до 5 місяців. Всесвітня організація охорони здоров'я констатувала, що серед причин смерті від окремого інфекційного агента, туберкульоз займає перше місце в світі. Зараження може відбутися і під час безпосереднього контакту з хворим  та опосередковано, через забруднені предмети вжитку: посуд, продукти, особливо молочні. За даними прес-служби Міністерства охорони здоров'я України на сучасному етапі Україна віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз.
В минулому, на території Миколаївської області, неодноразово реєструвались випадки виявлення трихінельозу. Трихінельоз - це паразитарне захворювання людини, що викликається круглими хробаками з роду трихінел та характеризується гострим перебігом у людини і має велике медико-соціальне значення, яке зумовлене частотою тяжкого перебігу хвороби, нерідко з тривалим порушенням працездатності і в окремих випадках – високою летальністю. Первинним носієм даного гельмінта можуть бути більше 70 видів ссавців. В Україні основним носієм паразита є свині. За сприятливих умов трихінела зберігає свою здатність до життя впродовж 20 років. Зараження людини настає в результаті вживання в їжу м'яса, що пройшло недостатню термічну обробку (ковбаси, шашлик, копченості тощо).
Окремо слід відзначити великий ризик занесення  та розповсюдження  на території області африканської чуми свиней. В Україні вже були зареєстровані випадки цього захворювання. Африканська чума свиней наносить значних матеріальних збитків економіці держави,  які складаються з прямих втрат від проведення радикальних заходів по ліквідації захворювання та від введення подальших обмежень на внутрішньодержавну та міжнародну торгівлю. З міжнародного досвіду по ліквідації АЧС виходить, що однією з причин швидкого розповсюдження даного захворювання є безконтрольне переміщення тварин, продуктів їх забою та продукції тваринного походження, що, на даний момент, має місце на території області.
Ризик зараження через м'ясо сільськогосподарських тварин при споживанні продукції, яка реалізується на території ринків міста, супермаркетах та базах гуртового зберігання, де здійснюється державний ветеринарний контроль, зведений до мінімуму. Ціни на продукцію, що реалізується на ринках та в місцях несанкціонованої торгівлі різняться не суттєво. Іноді, бажання зекономити певну суму коштів на придбання харчів, в підсумку може вилитись в значні фінансові затрати на лікування хвороб або харчових отруєнь.
При купівлі будь-якого харчового продукту уважно оглядайте упаковку та маркування. Відсутність маркування, розмазані букви, наявність недостовірної інформації повинні слугувати для вас чітким вказівником, що цей товар купувати не можна!
Ніколи і ні за яких умов не купуйте харчові продукти, особливо тваринного походження, в місцях стихійної торгівлі! Це може зробити вас або вашу дитину інвалідом, хворим на все життя.
При підозрі незаконної або злочинної діяльності звертайтесь до міліції та місцевих органів влади.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
GISMETEO: Погода по г.Николаев