ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   

 

14.11.2017 16:30

Коли тато за маму

       Сьогодні в практиці роботи служби непоодинокі випадки, коли батьки, розуміючи рівність своїх прав, починають справжню боротьбу за місце проживання або навіть просто зустрічі з дитиною. Пріоритет матері у вихованні дітей має глибоке коріння у свідомості більшості, проте сучасне законодавство сприяє чоловікам у справі відстоювання їх  спроможності замінити дитині маму. Звичайно, деякі чоловіки звертаються з приводу врегулювання зустрічей зі своєю дитиною, коли дійсно не знаходять порозуміння із матір’ю  дитини через взаємні претензії після розлучення, деякі просто для того,  щоб довести своє бажання приймати участь у житті своєї дитини та перешкодити позбавленню себе батьківських прав. Проте, життя доводить, що навіть запеклі війни за дітей закінчуються в ту мить, коли у батька з’являється інші родина та інша дитина.
В 2014 році до служби звернувся громадянин, який виявив бажання встановити місце проживання своїх дітей з ним через самоусунення матері від виконання батьківських обов'язків. Як у відомій кінострічці, у сучасного «Новосельцева» був хлопчик та …. ще один хлопчик. Їх мати начебто і хотіла бачити своїх синів, проте влаштування особистого життя хвилювало її набагато більше та врешті-решт палке бажання батька довести всім, що він впорається з дітьми без матері переконало навіть суддів.
Минуло три роки… Сини зростали, а разом з ними зростали проблеми.             І якщо молодший син залишається слухняним батьковим настановам, старший – розпочав справжній бунт проти батька-тирана. Що ж сталося з таким прилежним батьком? В той час коли батько взяв на себе тягар відповідальності за дітей, мати створила нову сім’ю і почала виявляти свою турботу до старшого сина тільки тоді, коли він звернувся сам до неї, щоб пожалітися на дії батька. А тепер вона підтримала бажання сина встановити місце проживання з нею і навіть зобов’язалася вирішити дане питання у судовому порядку.
На жаль, сучасному «Новосельцеву» не пощастило в житті так як герою кінострічки, він не зустрів жінку, яка б змогла його підтримати у вихованні дітей та не створив свою сім’ю. Навпаки, сьогодні від нього відвернулися навіть його батьки, мотивуючи це тим, що через уражене чоловіче самолюбство син агресивно ставиться до старшого онука, який схожий на свою матір. Можливо, в цьому і є доля правди. І образи на матір дитини не повинні перетворюватися на агресивні методи виховання, які можуть зруйнувати  психіку неповнолітнього. Проте, бабуся та дідусь, яким батько довірив своїх синів, не поділяючи його позицію щодо вимогливості до дітей, зруйнували авторитет батька в очах підлітка. Вступивши у пору «юначого максималізму» хлопець тепер обирає тих з ким зручніше, де не кричать і не контролюють. І можливо на фоні тихої турботи інших, крики зневіреного, втомленого, занепокоєного подальшою долею сина виглядають як тиранія, а образ спокійної (а може байдужої?!) матері таким привабливим?
Врешті-решт час покаже і розставить крапки над «і». Але на даний час             14-річний хлопець зробив свій вибір і суд врахує його у своєму рішенні.
На думку працівників служби даний приклад ще раз доводить, що дитина не трофей у боротьбі амбіцій і образ батьків. Якщо батьки стали чужими один одному, для дитини вони залишаються найріднішими. І як би не намагався батько замінити маму, а мати – батька,  для гармонійного розвитку дитини батьки  обидва мають приймати участь у її вихованні. А для самої дитини найважливіше не те, з ким проживати, а постійно відчувати одночасну любов і єдність вимог до неї з боку батьків. Бабусі та дідусі, у свою чергу, мають не забувати, що згідно ст.151 Сімейного Кодексу України батьки мають переважне право перед іншими особами на виховання своїх дітей, а їх досвід та мудрість мають допомагати вирішенню виникаючих проблем.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
GISMETEO: Погода по г.Николаев