ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   

 

03.11.2017 13:30

 Осінній призов 2017: кого заберуть до війська

В Україні хоч і контрактна армія, але призов також ніхто не скасовував і скасовувати не збирається. Осінній призов 2017 року розпочався 1 жовтня і закінчиться 30 листопада, хоча військові комісаріати розпочали підготовку до призову ще в серпні місяці. Чинне законодавство стверджує, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком українців (ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу").
Згідно цього ж законодавства, військовий обов'язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту своєї держави, а складовою частиною військового обов'язку є строкова служба в армії.
Як і раніше, в 2017-му році в Україні мало бути проведено два етапи привозу в армію: весняний та осінній. Весняний відбувся з 1 квітня по 31 травня і під час нього на строкову службу до лав Збройних сил, Нацгвардії та Державної спеціальної служби транспорту було призвано близько 14 тисяч осіб. Під час осіннього призову до лав ЗСУ та інших військових формувань планується призвати близько 16 тисяч молодого поповнення.
Однак, за окремим наказом президента України в травні-червні було проведено призов офіцерів запасу (близько 1000 осіб у віці до 43-х років), а в серпні – призов до лав Нацгвардії (також близько 1000 осіб 20-27 років).
Таким чином традиційний осінній призов, який має відбутись у вказані в березневому указі президента України строки (1 жовтня – 30 листопада), цього року буде вже четвертим за рахунком, а також можливо також буде проведено призов офіцерів запасу.
Як відомо, сьогодні призову підлягають чоловіки у віці від 20 до 27 років, які не служили раніше і не мають права на звільнення або відстрочку від військової служби, тоді як 18-19-річні юнаки також будуть викликатись на призовні комісії, але служити підуть лише у випадку особистої згоди і за умови укладення контракту.
Як і минулого року терміни служби залишаються незмінними: юнаки з вищою освітою служитимуть 12 місяців, а всі інші мають відслужити 18 місяців.
Незмінними другий рік залишаються і критерії медичного обстеження. Якщо раніше на військову службу брали тих, хто взагалі не мав жодних хвороб, то з 2016-го року непридатними до служби можуть бути лише ті, хто має ускладнену хронічну хворобу, та інваліди. Плоскостопість також уже не буде приводом, щоб визнати призовника непридатним, хіба що у нього плоскостопість з артрозом.
Варто зазначити, що відповідно до рішення РНБО введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року №744 військовослужбовці строкової військової служби до виконання завдань в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях не залучаються. Більше того – принцип неучасті солдат строкової служби в бойових діях закріплений навіть у військовій доктрині України.
При цьому в Україні передбачено два види відповідальності за ухилення від проходження військової служби: адміністративна і кримінальна.
Як адміністративне покарання за неявку за повісткою до військкомату, або за не повідомлення в комісаріат про зміну місця проживання призовнику загрожує штраф у розмірі від 85 до 119 гривень, а за повторне порушення – від 170 до 255 гривень (ст. 210 Адмінкодексу України).
Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.
Для тих призовників, які з будь яких причин не отримали повістку в Центральному районному військовому комісаріаті м. Миколаєва нагадують про те, що відповідно до п.8 ст. 15 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» у разі, якщо з будь-яких причин повістка не надійшла, громадянин призовного віку зобов’язаний з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідно чергового призову, визначеного Указом Президента України.
Отже, сьогодні значна увага в керівництві ЗСУ та загалом в державі приділяється питанню призову на строкову службу і скасована вона не буде, а тому юнаки призовного віку мають два шляхи, або з гордістю виконати почесний обов’язок, або нести відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Адреса Центрального районного військового комісаріату: м. Миколаїв, вул. Шевченка, буд. 45.
Графік роботи призовної дільниці: понеділок – п’ятниця, з 8.00 до 17.00. Громадяни, які підлягають призову приймаються кожного дня без черги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
GISMETEO: Погода по г.Николаев