ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

 

 

25.09.2017 16:30

Розвиток   комунікативних   навичок  у дітей

Спілкування відіграє провідну роль у розвитку дитини. Друзі, як правило, з'являються в дитячому садку, у дворі будинку, де живе малюк, а потім і в школі. Якщо дитина не хоче спілкуватися з однолітками або у нього щось не виходить в комунікативному плані, необхідно йому допомогти. Для цього батькам знадобиться:

  • - дитячі книги про дружбу;
  • - мультфільми про дружбу;
  • - бесіди з дитиною на тему дружби з однолітками;
  • - дитячі дні народження;
  • - особистий приклад дружніх відносин;
  • - відвідування гуртків, спеціальних дитячих груп, дитячого садка;
  • - відвідування дитячого майданчика у дворі будинку.

Спостерігайте за взаємовідносинами своєї  дитини з іншими дітьми. До двох років йому стає недостатньо спілкування тільки в колі сім'ї. Батьки не повинні перешкоджати тому, що малюк тягнеться до однолітків. Величезну роль у розвитку комунікативних навичок відіграє відвідування різних розвиваючих заходів, секцій або гуртків. Практично в кожному місті є групи, в яких досвідчені педагоги займаються з дітьми, які не відвідують дитячий садок. Якраз там їх навчають спілкуватися один з одним.
Відвідуйте з дитиною дитячий майданчик у дворі будинку, так як він також виступає територією, на якій діти вчаться спілкуватися. Поясніть дитині, як зробити перший крок для того, щоб познайомитися. Візьміть його за руку і познайомтеся з іншою дитиною. Нехай це відбудеться спочатку з вашою допомогою.
Вчіть дитину не конфліктувати з дітьми, не бути жадібним, розвивайте в ньому зачатки великодушності. Адже досить часто можна спостерігати «бої» за відерце або совочок на дитячому майданчику. Таке «спілкування» може відбити охоту у більш слабкої дитини («переможеного») до встановлення контактів з іншими дітьми. Не стійте пасивно осторонь у таких ситуаціях, обов'язково втручайтеся і згладжуйте ситуацію.
Проводьте різні бесіди з дитиною про те, що потрібно вміти слухати інших, співчувати їм, співпереживати, якщо щось трапилося недобре, намагатися допомогти. У хлопчика розвивайте мужність, джентельменське ставлення до дівчаток, в дівчинці - скромність і жіночність.
Читайте дитині більше казок, віршів, оповідань про дружбу взагалі, про дружні стосунки між дітьми. Дивіться мультфільми на подібну тематику. Обговорюйте прочитане і побачене.
Частіше ходіть в гості до друзів, у яких є маленькі діти. Дивлячись на ваше спілкування, дитина буде брати з вас приклад. Позитивний  приклад буде йому тільки на користь, так як діти люблять копіювати дорослих.
Відзначайте дні народження дитини, запрошуйте на свято його знайомих однолітків з дитячого саду, сусідських дітей, друзів. Влаштовуйте «солодкі столи», придумуйте веселі ігри, конкурси. Але не прагніть весь час бути посередником між вашою дитиною та іншими дітьми, давайте йому можливість проявляти самостійність у вчинках і діях.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
GISMETEO: Погода по г.Николаев