ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   

 

15.06.2017 13:40

Агресія батька призвела до вилучення дитини з сім’ї

13.06.2017 р. близько 15.40 у службі у справах дітей адміністрації Центрального району пролунав телефонний дзвінок: телефонував директор однієї зі шкіл-інтернатів Миколаївської області. Схвильовано директор розповіла, що дев’ятирічна учениця закладу, яка поїхала на літні канікули до батька в м. Миколаїв, зараз знаходиться біля супермаркету на вул. 6 Слобідській в оточенні перехожих, плаче, боїться повертатися додому, бо батько її поб’є. Мати дитини померла.
Працівники служби негайно вийшли на місце події, де вже перебував наряд поліції. Зі слів дівчинки та очевидців було з’ясовано, що батько залишив дитину на дитячому майданчику біля супермаркету, а сам пішов у найближчий алкомаркет, де вживав спиртні напої. У стані алкогольного сп’яніння, повернувшись за донькою, яка в цей час гралася на майданчику з іншими дітьми та їла з ними цукерки, почав на неї кричати, замахуватися, погрожувати фізичною розправою. Він хапав її за руки, тягнув додому, дівчинка відбивалася, плакала, кликала на допомогу. Батьки інших дітей почали захищати крихітку, намагалися напоумити кривдника не зривати злість на доньці, не дати йому можливості знущатися над дівчинкою, на що він відреагував нецензурною лексикою і погрозами в бік усіх присутніх та їхніх дітей. Спільними зусиллями дівчинку ізолювали від агресивного батька, зателефонували до інтернату, де вона навчається, викликали поліцію та службу у справах дітей. Коли спеціалісти служби прибули на місце, дівчинка вже заспокоїлася. Вона пояснила, що батько часто її сварить, може вдарити, навіть за найменшу провину, наприклад, несмачну каву, яку він попросив її зварити. Дитина попросила, щоб її не повертали додому, бо вона дуже боїться батька. Працівники служби заспокоїли дівчинку і доставили до Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, де їй буде надано необхідні соціальні послуги та психологічну допомогу. Батька було доставлено до районного відділу поліції для притягнення до відповідальності та вжиття заходів впливу.
На даний час службою у справах дітей з’ясовуються всі обставини життя сім’ї. Після вияснення усіх подробиць службою буде вжито необхідних заходів: проведено роботу з батьком з метою корекції його ставлення до доньки або звернення до суду з позовом про відібрання у нього дитини або позбавлення його батьківських прав.
На жаль, подібні випадки трапляються у практиці служби у справах дітей. Батьки, особливо під час вживання алкогольних напоїв, зривають свою злість на беззахисних дітях, намагаючись покарати їх за власні провини, звинуватити їх у своїх негараздах. В першу чергу дітей треба захищати від руйнівного впливу таких «горе-батьків»; вилучивши їх з сім’ї, надати батькам шанс усвідомити, чи стане при цьому їхнє життя кращим, спокійнішим, успішнішим, чи в ньому з’явиться велика темна пустка без світла дитячих очей…  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Версія для друку

 
 
 
 
 
 
GISMETEO: Погода по г.Николаев