ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   

 

25.05.2017 14:15

Боротьба з карантинними організмами

Адміністрація Центрального району попереджає та нагадує мешканцям  району про те, що потрібно починати боротьбу з алергенними рослинами (амброзією) з перших літніх місяців, запобігаючи цвітінню та повторному               засіюванню. Для цього необхідно своєчасно виявляти осередки карантинних організмів і знищувати їх шляхом виривання, скошування та обробки гербіцидами.
Амброзія полинолиста – це однорічний карантинний бур’ян, заввишки до 250 см, з міцною кореневою системою, яка проникає в грунт до 4 м. Стебло у рослини прямостояче, розгалужене, розмір і форма листків нагадує полин гіркий.
Амброзія не має природних ворогів і відзначається великою біологічною активністю. З кожним роком вогнища амброзії поширюються на нові території, утворюючи при цьому велику надземну масу, витісняючи і пригнічуючи бур’яни та культурні рослини.
Сходить амброзія з середини квітня до початку травня. Цвіте з середини липня до кінця жовтня. Розмножується амброзія насінням, яке у великій кількості (до 80-100 тисяч насінин) дозріває у вересні – листопаді. Насіння зберігає схожість у грунті до 40 років.
Для боротьби з амброзією, рослини знищують до початку цвітіння: скошують, виривають (починаючи з ранньої весни) і компостують, не даючи можливості цвісти та плодоносити. Якщо до цвітіння рослини не ліквідовані, треба перечекати період цвітіння, поки не утворяться зелені плоди. І саме в цей час скосити або вирубати і обов’язково знищити, щоб не висипалось насіння.
Шкідливим для людини є квітковий пилок амброзії, що здатен переноситись вітром на відстань до 50 км. У період цвітіння серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний поліноз, симптомами якого є підвищення температури, сльозотеча, кон’юнктивіт, погіршення зору, запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. 
За несвоєчасне видалення амброзії полинолистої з посадових осіб та громадян стягується штраф згідно ст. 105, 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Версія для друку

 
 
 
 
 
 
GISMETEO: Погода по г.Николаев