ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   

 

24.05.2017 11:50

Розв'язання спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини

Одним з актуальних питань, з якими звертаються громадяни до служби у справах дітей є надання висновку органу опіки та піклування щодо визначення місця проживання дитини. Під час розв'язання спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини служба у справах дітей захищає інтереси дитини з урахуванням рівних прав та обов'язків матері та батька щодо дитини.
Для розв'язання спору, що виник між батьками, щодо визначення місця проживання дитини, один з батьків подає службі у справах дітей за місцем проживання дитини заяву, до якої додає:

 • копія паспорта;

 • копія свідоцтва про народження дитини/дітей;

 • копія свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу або рішення суду про розірвання шлюбу;

 • довідка з місця реєстрації (проживання);

 • довідка з місця навчання, виховання дитини;

 • довідка про сплату аліментів (у разі наявності);

 • довідка з роботи;

 • довідка про доходи за півроку;

 • характеристика;

Однак, слід враховувати, що розлучення є дуже болісним процесом, особливо для маленьких членів сім‘ї. Служба у справах дітей адміністрації Центрального району майже кожен день зіштовхується з тим, що батьки, відомі своїми амбіціями, образами, жагою помсти колишньому чоловіку чи дружині  роблять заручниками своїх почуттів дітей, руйнуючи несталу дитячу психіку. Служба у справах дітей наголошує, що є речі, які не варто робити ніколи і ні за яких обставин. В іншому випадку ви ризикуєте втратити довіру своєї дитини і приректи її на душевні страждання.

 •  НІКОЛИ НЕ з'ясовуйте відносини при дитині.

 •  НІКОЛИ НЕ звинувачуйте свого малюка в тому, що він схожий на батька.

 • НІКОЛИ НЕ вимовляєте фраз "тато нас більше не любить".

 • НІКОЛИ НЕ диктуйте дитині, що він повинен сказати батькові і коли.

 • НІКОЛИ НЕ бороніть спілкуванню батька з дітьми після розлучення. Навіщо давати привід і тому, й іншому звинувачувати вас згодом?!

 Шановні батьки! Слід пам‘ятати, що сім'я створюється і функціонує як інститут не для пошуків спільного проживання, буйства пристрастей, тощо двох осіб різної статі. В ідеалі сім'я потрібна людству як середовище для повноцінного виховання дітей. Все інше - засіб. І природа боляче карає нас, коли ми ці цілі і засоби плутаємо. З'явилася дитина - тепер її виховання, і ніщо інше, стало метою для батьків.
Руйнуючи свою сім’ю, ми, на жаль, включаємо ланцюгову реакцію руйнування сімей в майбутніх поколіннях. У житті буває всяке, але для нас має бути законом: «Ми — великі, ти — маленький; ми даємо, і даємо з любов’ю, ти береш, і береш без осуду. Тому що, коли ти станеш великим, ти так само передаси все, що зможеш, своїм дітям. І вони тебе не засудять, бо ти для них будеш «самим хорошим батьком на світі», якими і ми були для тебе».
У свідомості дитини повинні бути «тато» і «мама» разом, незалежно від того, як і де живуть носії цих його священних образів. Поняття «мама краще тата» і «тато краще мами» по суті своїй деструктивні, тому що «мама» і «тато» для дитини — не дві рівноправні особистості, як, наприклад, для судді, а два безумовно визнаних авторитети по виконанню чоловічої і жіночої ролі в світі людей.
Батькам слід знати, що діти багато в чому копіюють їх поведінкові стереотипи. Дитинство - це час, коли діти ростуть і дізнаються про нове, і зовсім не час для дорослих переживань і стресів. Обов’язок обох батьків - створити здорову атмосферу для розвитку дитини.
       Дайте дитині час, щоб звикнути до нового стану речей і життя з одним із батьків. Йому потрібен час, щоб пристосуватися до всіх змін, що відбулися.
       Відразу скажіть дитині, що її провини у розлученні батьків немає. Зазвичай після розлучення батьків у дітей з'являється почуття провини без жодної видимої причини.
      Розлучення жодним чином не зменшує батьківську відповідальність. Вам слід обов'язково зустрічатися з нею і проявляти турботу і увагу.
      Не змушуйте дітей приймати вашу сторону і ніколи не втягуйте її в свої сварки й інтриги!!!

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Версія для друку

 
 
 
 
 
 
GISMETEO: Погода по г.Николаев